TEB Konut Kredisi Başvurusu 2018

TEB, ülkemizde hizmet veren özel bankalar arasında en çok güvenilen alternatiflerden biri olmasının yanında sunduğu bankacılık hizmetleri arasında bireysel kredileri ve bunun altında da konut kredilerini bulundurmaktadır. Uygun faiz oranları ve vadelendirme seçenekleri ile konut satın almak isteyen kişiler için TEB mutlaka değerlendirilmesi gereken bir alternatiftir. TEB, konut kredisi başvurularında kullanılabilecek yöntemler olarak, fiziksel banka şubeleri, resmi internet adresi olan www.teb.com.tr , CEPTETEB isimli mobil uygulama seçeneklerini sunmaktadır. Bu seçenekler hem banka müşterisi olan hem de olmayan kişiler tarafından kullanılabilmekte ve yapılacak kredi başvuruları kısa süre içerisinde değerlendirilerek sonuçlar kişiler ile paylaşılmaktadır.

TEB Konut Kredisi Başvuru Şartları
Konut kredilerinin uygun faiz oranları ve geri ödeme süreci ile alınabileceği bir bank olan TEB, 18 yaşını geçmiş ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan kişilerin, yasal olarak gösterebilecekleri bir geliri olması halinde bu kredilere başvuru olanağı tanımaktadır. Kişiler yapacakları başvurularda almak istedikleri konutun ederinin, banka tarafından yapılacak ekspertiz işlemi ile belirlenmesinin ardundan bu tutarın en fazla %80’ini talep edebilmektedir. Diğer bir deyile TEB konut kredilerine başvurabilmek için alınacağı beyan edilen gayrımenkulün ederinin %20’sini peşinat olarak ödeyebilecek durumda olmak gerekmektedir.

Çalışan kişiler gelirlerini elde ettikleri iş yerlerinde belirli bir süre boyunca sigortalı olmalıdır. Gelirlerini sahip oldukları mal varlıkları aracılığı ile sağlayan kişiler ise bu durumu belgeleyebildikleri sürece kredi başvurusu yapabilmektedir. TEB aynı zamanda müşterilerinin kredi alımına uygun olup olmadığını sicil kayıtlarına ve kredi notlarına bakarak da değerlendirmektedir. Kara listede bulunan ya da kredi notu, almak istediği kredi tutarı için yeterli olmayan kişiler için kredi başvuruları olumsuz sonuçlanabilmektedir.

TEB Konut Kredisi Faiz Oranları ve Geri Ödeme Süreci
TEB tarafından sunulan konut kredileri maksimum 1.000.000 TL olmakla birlikte, en uzun geri ödeme süreci olarak ise 120 ay vadelendirme uygulanabilmektedir. Başvurulacak krediler, talep edilen tutar ve geri ödeme sürecinden bağımsız olarak %1,35 oranı üzerinden faizlendirilmektedir. TEB aynı zamanda uygulanan yasaya göre, müşterilerinin kredi geri ödemelerinin, aylıkl olarak gelirlerinin %60’ından fazla olmasına izin vermemekte ve bu durum söz konusu olduğunda ya daha uzun vadeli krediler vermekte ya da talep edilen kredi tutarının düşürülmesini gerektirmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir