QNB Finansbank Konut Kredisi Başvurusu ve Hesaplama

QNB Finansbankası müşterilerine sabit faiz oranı ile konut kredisi kullanım olanağı sunuyor. Başvuru sahibinin gelirine göre; eşit taksitli, artan veya azalan taksitli, eşit anapara ödemeli, balon ödemeli gibi esnek ödeme planlarından istenilen kullanılarak kredi ödemesi yapma olanağı sunuluyor. Bunun dışında bankanın anlaşmalı olduğu konut projelerinde özel fırsatlarla konut kredisi kullanma olanağı sunulduğu görülüyor. Standart konut kredisi, evini değiştiren konut kredisi, artan taksitli konut kredisi, azalan taksitli konut kredisi, peşinatsız %100 konut kredisi, kentsel dönüşüm kredisi ve anlaşmalı konut projeleri kredisi gibi seçenekler sunulduğu görülüyor.

QNB Finansbank Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?
Dijital bankacılığa büyük önem veren QNB Finansbank; müşterilerinin yapacağı birçok bankacılık işleminde şubeye gitme zorunluluğu aramıyor. Şubeye gitmeden yapılacak işlemlerden birinin de, konut kredisi başvurusu olduğu görülüyor. İnternet şubesinde bulunan krediler seçeneği altından konut kredisi seçilerek, hemen başvur özelliği kullanılarak işlemlerin başlatılmasına izin veriliyor. Telefon bankacılığı ve mobil uygulama özelliği kullanmak, en yakın banka şubesne gitmek de konut kredisi başvurusu için yapılabilecek alternatiflerden bazıları oluyor.

QNB Finansbank Konut Kredisi Almak İçin Hangi Şartlara Sahip Olmak Gerekir?
Bütün bankaların müşterilerine kredi vermeden önce, belli araştırmaları yaptığı biliniyor. Kredi risk faktörünü göz önünde bulundurmak zorunda olan bankalar; Bu risk faktörüne göre kredi veriyor. Daha önce kullanmış olduğu kredileri zamanında ödeyen, kredi kartı ödemerlinde aksama olmayan ve gelir gider dengesi olumlu oolan her müşteri, QNB Finansbank konut kredisi olanağından yararlanabiliyor.

QNB Finansbank Konut Kredisi Örnek Hesaplaması
QNB Finansbankası; standart konut kredisinde müşterilerine 180 aya kadar vade seçeneği sunuyor. Maksimum 1 milyon 500 bin TL tutarında konut kredisi kullanma olanağı sunuluyor. 180 ay vade seçeneği ile 200 bin TL tutarında konut kredisi almak isteyen müşteriler; aylık 3.307,55 TL geri ödeme yapıyor. Bu tutar için yapılacak toplam geri ödeme tutarının; 595.357,23 TL olduğu bildiriliyor. 611 TL ekspertiz ücreti alınan konut kredisinde, toplam ödenecek faiz tutarının; 395.357,23 TL olduğu görülüyor. Açıklanan kredi faiz oranı ise %1,55 oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir