Peşinatsız Ev Konut Kredisi Veren Bankalar Yerler

Peşinatsız Konut Kredisi Nasıl Alınır?
Konut kredisi almak istediğiniz zaman bankalar, almak istediğiniz evi ipotek altına alırlar. Ayrıca, kredi verme aşamasında ise, bankalar alacağınız eve ekspertiz göndererek alabileceğiniz maksimum kredi oranını belirlerler. Bu evin değerinin %80’i kadar olmaktadır. Fakat ev alacak kişiler, geriye kalan %20’lik kısmı ödeyemeyebilir. Bazı bankalar sayesinde, alacağınız evi bu peşinat değerini ödemeden %100 konut kredisi şeklinde alabiliyorsunuz. Peşinatsız konut kredisi almanın, %100 konut kredisi veren bankalardan kredi almak dışında da farklı seçenekleri söz konusu. Mortgage kredilerinden yararlanmak isterseniz de bankaların kredi olanaklarını araştırabilirsiniz.

Peşinatsız Konut Kredisi Almanın Diğer Yolları
Belirtildiği gibi %20’lik peşinat kısmını konut kredisi almak isteyenler için sorun olabilir. Bunu tamamlamak için birikiminiz yoksa, çeşitli yöntemlerle işlerinizi tamamlayabilirsiniz. İlk olarak, bankalar satın alacağınız eve eksper göndererek bir rapor hazırlamalarını istemektedir. Bu tutar üzerinden de sizlere verilecek kredinin oranı belirlenecektir. Bu nedenle, bir seçenek olarak, üzerinize kayıtlı bir gayrimenkul varsa onu 2. ipotek olarak gösterebilirsiniz. Bankalar bunu aradaki %20’lik fark için kabul edebilmektedir. Bunun haricinde, bir diğer yöntem ise, aynı banka üzerinden ihtiyaç kredisi talep etmeniz. %20’lik fark oranı için ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Bunun haricinde, ekspertiz firma ile görüşerek evin eksper değerinin daha yüksek gösterilmesi için bir anlaşma yapabilirsiniz. Tabii bu biraz daha zor bir yöntem. Bununla beraber, üzerinize kayıtlı bir araç varsa bunu kullanarak da araç ipotekli ihtiyaç kredisi kullanabiliyorsunuz.

%100 Konut Kredisi Veren Bankalar
Bahsettiğimiz şekilde kredi oranını %100 şeklinde veren bankalar peşinatsız konut kredisi almanın önemli yollarından biridir. Bazı bankalar üzerinden bu şekilde kredi çekerek evinizi peşinat ödemeden alabiliyorsunuz. Bu bankalar arasında, Garanti Bankası’nın %100 Mortgage kredisi, Akbank’ın Peşinatsız Mortgage kredisi, QNB Finansbank’ın Peşinatsız %100 konut kredisi, Yapı Kredi Bankası’nın %100 Mortgage kredisi, Halkbank Mortgage gibi kredi türlerini kullanarak peşinat ödemeden kredi sahibi olabilirsiniz. Bu şekilde almak istediğiniz evin değerinin tamamı için kredi verildiğinden dolayı herhangi bir ek ödeme yapmanıza gerek kalmadan ev sahibi olabiliyorsunuz. Aynı şekilde uygun geri ödeme ve vade planları bulunuyor. Böylece, kısa sürede istediğiniz eve sahip olabilirsiniz. Almayı düşündüğünüz eve aynı şekilde eksper gönderiliyor ve evi değeri kadar kredi alabiliyorsunuz. Tabii bunun için kredi notunuzun da iyi olması önemli.

Peşinatsız Mortgage Kredisinin Özellikleri
Belirttiğimiz gibi Mortgage kredileri, peşinat ödemeden %100 konut kredisi almanızı sağlayan bir kredi türüdür. Bu şekilde satın alacağınız evin %100’ü için ödenek alabiliyorsunuz. Aynı şekilde bu kredilerde, faiz tipinizi sabit ya da ödemeye göre değişken olarak seçebiliyorsunuz. TL şeklinde kullanabiliyorsunuz bu krediyi, onu da belirtelim. Diğer konut kredilerinde 120 aya kadar vade seçenekleri olurken, Mortgage kredilerinde ortalama olarak 240 aya kadar vade imkanından yararlanabiliyorsunuz. Tabii yine de bankaya göre çeşitli istisnalar olabilir. Bu kredi türünü kullanırken, tercih etmiş olduğunu bankanın, diğer Mortgage ürünlerini de kullanabilirsiniz. Başvurular için bankanın web sitesini, mobil uygulamasını ya da şubelerini kullanabilirsiniz. Detaylı bilgi için, bankaların müşteri hizmetleri servisini de kullanabilirsiniz. Kredi şartları için uygun

bulunursanız, banka evin değeri için ekspertiz raporu sonucu size bir ödenek ve geri ödeme planı çıkaracaktır. Bunun haricinde, başvuru için tapu fotokopisi, kimlik belgesi ve güncel tarihli bir fatura, maaş bordrosu ya da gelir belgesi gerekmektedir. İnceleme sonucunda da belirttiğimiz gibi kredi alma sonucunuz ve gerekli diğer işlemler başlayacaktır.

Peşinatsız Konut Veren Firmalar Yerler

1.Bir Evim  http://www.birevim.com/

2. Emin Evim   https://www.eminevim.com/

3.Fuzul Ev     http://fuzulev.com/

Firmaları peşinatsız konut kredileri finansmanı sunmaktadırlar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir