Peşinatsız Araba Veren Yerler Bankalar

Araç kredisi başvurularında, bilindiği üzere bankaların belli bir kredi oranı bulunuyor. Bu nedenle, alacağınız aracın değeri hesaplanarak ortalama %70 oranında kredi alabiliyorsunuz. Tabii bu oran, aracın değerinin 50 bin TL üzerinde ya da altında olmasına göre, başvuru sahibinin kredi notuna ve bankanın şartlarına göre değişkenlik göstermektedir. Eğer alacağınız sıfır km ya da ikinci el aracın %70 oranında bir ödenek almanız söz konusuysa, geri kalan %30’luk bölümü peşinat olarak başvuru sahibinin tamamlaması gerekmektedir. Bu da tabii ki, herkes için uygun olmayabilir. Bu nedenle tamamına %100 kredi veren bankalar ve peşinat kolaylığı sağlayan bankalar ön plana çıkmaktadır.

Peşinatsız Araba Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler
Peşinatsız araç kredileri alırken ilk etapta, ödeme planının size uygun olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Peşinatsız araba alımlarında, peşinatlılara oranla daha fazla, bir ödeme sorumluluğu söz konusu olduğu için geri ödeme planınız son derece önemli. Araba alımı sonrası kasko, vergi, bakım ve benzeri ek masrafları da bu planın bir parçası olarak kabul edebilirsiniz. Araç kredisi alırken, bankaların faiz oranlarını da dikkate almalısınız. Vade sayısı ve faiz oranları ters orantılı olduğu için vade sayısının 48 ay gibi ortalama değerlerde olması da önemli. Dönemsel olarak araç kampanyaları olmaktadır. Bunları da markaların web siteleri üzerinden takip edebiliyorsunuz. Böylece 60 ay gibi daha fazla vade sayılarına araba sahibi olabiliyorsunuz. Eğer bankanın %100’lük bir araç kredisi yoksa taşıt kredisinin yanı sıra, ihtiyaç kredisi alarak aradaki farkı tamamlayabilirsiniz.

Peşinatsız Araba Almanın Yolları
Peşinatsız araba almak için tek çözüm bankaların %100 araç kredisi seçenekleri değil. Ek olarak, farklı yöntemler de deneyebilirsiniz. Öncelikle, peşinatlı kısım için aynı bankadan ihtiyaç kredisi çekip kullanabilirsiniz. Bununla beraber, araç alacağınız markanın dönemsel olarak düzenlenen kampanyalarını da takip edebilirsiniz. Bunun için markanın bültenlerine abone olabilirsiniz. Bu şekilde en hızlı şekilde güncel bilgiye ulaşabilirsiniz. Arabanızın tüm değeri için kredi almak isterseniz araç kredisi yerine doğrudan tüketici kredisine de başvurabilirsiniz. Bankaların üst limiti yüksek, tüketici kredisi seçenekleri bulunuyor; bunlardan yararlanabilirsiniz. Bununla beraber faiz oranları ile uğraşmak istemeyenler için katılım bankalarının da kredi olanaklarının olduğunu ekleyelim. Son olarak senetle araba alımının olduğunu da belirtebiliriz. Bu şekilde galerilerden ya da araba markalarının kampanyalarından yararlanarak senet ile araç alabiliyorsunuz.

Bankalardan %100 Araç Kredisi Almak
Bankaları kullanarak sıfır km ya da ikinci el araç alımlarınız için kredi alabiliyorsunuz. Tabii genellikle BDDK kuralları kapsamında, bankalar araç değerinin %70’i kadar kredi vermeye olanak tanıdığı için peşinatsız almak biraz zor olabiliyor. Bunun için ilk olarak %100 araç kredisi düzenleyen bankaları takip edebilirsiniz. QNB Finansbank, TEB, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası, Şekerbank, ING Bank, Vakıfbank gibi bankaların hepsine taşıt kredisi her zaman bulunuyor. Buradan dönemsel olarak düzenlenen kredi kampanyalarına göz atabilirsiniz. Aynı şekilde araba markalarının bankalarla anlaşmalı özel kampanyaları oluyor. Bunları da dikkate alabilirsiniz. Araba almak için, yalnızca taşıt kredisi kullanmanıza gerek yok. Aynı banka üzerinden ihtiyaç kredisi de alabilirsiniz. Böylece dilerseniz hem eksik olan %30’luk peşinatı ödeyebilirsiniz. Ya da araba için tamamını ihtiyaç/ tüketici kredisi üzerinden tamamlayabilirsiniz. Böylece ek bir krediye ya da peşinata ihtiyaç olmadan arabanızı alabilirsiniz. Bunun için kredi notunuzun iyi düzeyde olması ve herhangi bir bankaya kredi borcunuzun olmaması gerekiyor. Ek olarak, maaş ya da gelir belgenizin de istenen düzeyde olması şart.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir