Kuveyt Türk Faizsiz Konut Kredisi Başvurusu

Kuveyt Türk Konut Kredisi Başvurusu
Kuveyt Türk Katılım Bankası, bireysel müşterilerine çeşitli kredi seçenekleri sunan bankalar arasında bulunuyor. Bu kredi türlerinden birinin de konut kredisi olduğu görülüyor. Faizsiz bankacılık örneklerinden biri olan Kuveyt Türk, kar payı adı altında belirli oranlarda ilave yapıyor. Konut kredisi başvurusu yapabimek için; banka şubesine şahsi olarak gitmek gerekiyor. Bireysel müşteri temsilcisinin sunduğu seçenekler değerlendirildikten sonra, gerekli başvuru yapılaabiliyor.

Kuveyt Türk Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?
Bankaların kredi ve diğer bankacılık işlemlerinde, müşterilerine çeşitli başvuru olanakları sunduğu görülüyor. Kuveyt Türk Katılım Bankasından konut kredisi başvurusu yapacakların; internet bankacılığını kullanarak gerekli bilgileri almasına ve örnek hesaplama tablosunu kullanmasına izin veriliyor. İşlemin başvurusunu yapabilmek için ise; en yakın banka şubesine bizzat başvuru yağılması gerekiyor. Telefon bankacılığı kullanılarak da gerekli bilgileri alma olanağı sunuluyor.

Kuveyt Türk Konut Kredisi Kullanım Şartları
Kuveyt Türk Katılım Bankasından konut kredisi kullanabilmek için, öncelikle kredi kullanım şartlarının yerine getirilmiş olması gerekiyor. Bunun için ilk dikkat edilen özellik; kredi başvurusu yapanın sicilinin kredi kullanımına uygun olması gerekiyor. Kredi ile alınacak evin değeri, eksper tarafından belirlendikten sonra, bu tutarın %80’i banka tarafından müşteriye veriliyor. Kalan %20’lik kısmı müşterinin nakit veya başka şekillerde konut sahibine ödemesi gerekiyor. Bu işlemden sonra, banlanın belirlediği vadeler arasında, belirlenen oranda faiz uygulandıktan sonra tutar eşit taksitlere bölünüyor.

Kuveyt Türk Konut Kredisi Faiz Oranları
Kuveyt Türk Katılım Bankası; müşterilerine 120 aya kadar vade seçeneği ile konut kredisi kullanım olanağı sunmaktadır. Bankanın internet şubesi kullanılarak konut kredisi ve diğer kredi seçenekleri ile ilgili hesaplama tablonusu kullanma olanağı bulunmaktadır. 120 ay vade ile 200 bin TL tutarında konut kredisi örnek hesaplaması yapıldığında; aylık ödenecek taksit tutarının; 3.300,58 TL olduğu görülüyor. Bu tutar için 120 ay sonunda ödenecek toplam geri ödemenin ise; 396.069,38 TL olduğu bildiriliyor. Efektif yıllık faiz oranı %17,0776, aylık maliyet oranı; %1,3226 ve hesaplanan kar oranının %1,30 olduğu görülüyor. Banka bu tutar için müşterisinden 2,015,00 TL olduğu bildiriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir